PRIEMYSELNÁ ZÓNA SEREĎ - JUH, SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Top 10 svetových logistických spoločností10 najväčších logistických spoločností na svete zabezpečuje väčšinu globálnych presunov, dopravy a dodávok. Na týchto príkladoch je zjavné, aké je odvetvie logistiky dôležité. Ich logistické centrá sa nachádzajú aj v priemyselných parkoch na Slovensku.

Keby firmy nemali k dispozícii dobré logistické spoločnosti, pravdepodobne by sa nemohli nerozvíjať tak intenzívne a zaoberať sa importom a exportom po celom svete. Ich práca začína v našich mestách, v priemyselných zónach, prinášajú tovar a materiál na veľké i malé obchodné a stavebné projekty. Najväčšie logistické spoločnosti ponúkajú pozemnú i lodnú dopravu, obchodné dodávky, export, import a veľa ďalších vecí. Uvádzame spoločnosti, ktoré sú známe na svetovej úrovni a majú množstvo pobočiek a logistických centier v rôznych lokalitách, aj na Slovensku.

10. SDV

Dcérska spoločnosť Bolloré Group firma SDV sa radí medzi top 10 v doprave a logistike z pohľadu kvality a celkových výnosov. Dlhé roky je to jeden z najväčších poskytovateľov leteckej a námornej dopravy. V poslednej dobe už podnikajú kroky smerom k riadeniu dodávateľského reťazca logistiky a rozširujú svoje služby na základe požiadaviek svojich zákazníkov.

9. Panalpina

Panalpina Group sa môže pochváliť vynikajúcimi službami a riešeniami dodávateľského reťazca. Ponúkajú leteckú a námornú nákladnú dopravu, ako aj logistické služby. Nedávno rozšírila ponuku aj o riešenia v oblasti energetiky. Ich logistické centrá sú umiestnené vo viac ako 70 krajinách a majú mnoho partnerov v krajinách, kde nemajú zastúpenie.

8. Sinotrans

Sinotrans je jednou zo spoločností, ktoré v uplynulých rokoch tiež rozšírila svoje služby. Ich súčasná ponuka teraz zahŕňa špedíciu, leteckú a námornú dopravu, nákladné vozidlá a skladovanie. Spoločnosť vyhlasuje, že rozšíri svoje služby na celom svete a je tiež jedným z hlavných poskytovateľov logistických služieb pre Čínu.

7. DSV

DSV má veľký podiel na leteckej, cestnej, námornej a železničnej doprave. Ponúka rôzne riešenia a riadenie dodávateľského reťazca a má širokú klientelu u veľkých organizácií, ale aj u malých firiem. Pobočky, logistické centrá a partnerov má po celom svete.

6. CEVA Logistics

CEVA pôsobí v 17 regiónoch po celom svete a rieči rúzne typy dodávateľského reťazca. Zamestnáva asi 42 000 zamestnancov a má klientov z rôznych odvetví, ako sú technológie, priemysel, zdravotníctvo, maloobchod, energie a ďalšie. Môžu sa pochváliť špičkovými službami a najlepšími logistickými centrami na svete.

5. C.H. Robinson

C.H. Robinson je jednou z najstarších logistických spoločností v tomto zozname, bola založená v roku 1905. Má pobočky v Severnej Amerike, Južnej Amerike, Európe a Ázií. Poskytujú rôzne služby, ako je riešenia nákladnej dopravy, subdodávaťelské služby a dodávky produktov. Má 66 000 dopravných partnerov.

4. Nippon Express

Ďalšia globálna spoločnosť v tomto zozname, Nippon Express sa predstavuje ako logistický poradca, ktorý poskytuje služby prostredníctvom pozemnej, leteckej a lodnej dopravy. Má jeden z najvyšších výnosov v oblasti logistiky a dopravných podnikov v minulom roku a špecializuje sa na medzinárodnú prepravu.

3. DB Schenker

Táto holandská spoločnosť bola predtým v tomto zozname na druhom mieste, je jedným z lídrov v sektore. Vlani klesla na tretie miesto. DB Schenker je súčasťou skupiny DB a prináša majiteľovi firmy viac ako 50% príjmov.

2. Kuehne + Nagel

Spoločnosť bola založená v Nemecku v roku 1890, je pomenovaná po svojich zakladateľov Augusta Kuehne a Friedricha Nagela. Od tej doby rozšírili svoj biznis do 100 krajín a 1000 pobočiek. Poskytujú rôzne služby, ako je letecká a námorná doprava, ako aj zmluvnú logistiku a pozemnú dopravu.

1. DHL

DHL je najväčšou spoločnosťou s najvyššími tržbami v minulom roku, preto si zaslúži prvé miesto v tomto rebríčku. Spoločnosť poskytuje riešenia dodávateľského reťazca na mieru, manipuláciu akéhokoľvek typu podľa požiadaviek, prípravu projektov a všetky možnosti logistiky