PRIEMYSELNÁ ZÓNA SEREĎ - JUH, SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Priemyselná zóna Sereď – Juh spĺňa požiadavky náročných investorov

02.05.2016
Zdroj: Trend, Dátum vydania: 21.4.2016, Rubrika / relácia: TREND + lídri v logistike a špedícii - Priemyselné nehnuteľnosti, Strana / správa 62, Autor: Katarína ŠebejováInzercia | Priemyselná zóna Sereď - Juh na území o výmere približne 240 hektárov je najväčším funkčným priemyselným parkom na Slovensku. Jeho pozemky možno využiť napríklad ako skladovacie plochy ale investori tu môžu vybudovať haly pre logistiku, priemysel či výrobné služby, obchodné centrá, administratívne budovy a prevádzky alebo čerpacie stanice. Lokalita nadväzuje na úspešný Priemyselný park Sereď – Sever, v ktorom sa pozemky rýchlo vypredali.

„Projekt, situovaný na zelenej lúke, má na rozdiel od mnohých slovenských priemyselných zón vyriešené a jasne definované vlastnícke vzťahy“, upozorňuje Juraj Juritka, investičný riaditeľ spoločnosti REBOD SK, a. s. Toto územie je vyčlenené v územnom pláne mesta na sklady, logistiku a priemyselnú výrobu. Je teda pre záujemcov pripravené vopred a investori môžu ihneď začať s povoľovaním a realizáciou svojich investičných zámerov“, zdôrazňuje hlavné výhody a dodáva, že Priemyselná zóna Sereď - Juh má vynikajúcu strategickú polohu. Leží medzi Bratislavou, metropolou Slovenska a krajskými mestami Trnavou a Nitrou, kde sa nachádzajú najväčšie automobilové investície na Slovensku a je priamo napojená na modernú rýchlostnú komunikáciu R1.

Jasné preferencie oproti iným zónam


Nová prístupová komunikácia zo štátnej cesty I/62 je najväčšou pridanou hodnotou pre záujemcov. K ďalším rovnako dôležitým patrí rozloha a kompaktnosť územia, ktoré má vydané všetky nevyhnutné povolenia a taktiež kompletne vybudovanú technickú infraštruktúru . Takto pripravený park je na Slovensku jedinečný. Práve preto má Priemyselná zóna Sereď - Juh výborný potenciál na získanie viacerých zaujímavých investorov a vynikajúcu perspektívu na vytvorenie až do 5700 nových pracovných miest.


„Vzhľadom na blízkosť okolitých štátov – Rakúska, Maďarska, Českej republiky a Poľska, krajskej metropoly Nitry s lokalitou spoločnosti Jaguar - Land Rover i dobrej vybavenosti zóny sa zo Serede stala jedna z najatraktívnejších lokalít pre stredoeurópskych investorov“, dodáva Juraj Juritka.

„Pozemky je možné zlučovať a deliť podľa požiadaviek klienta, v tomto smere neexistujú žiadne obmedzenia“, ubezpečuje záujemcov Juraj Juritka. Vysvetľuje, že akciová spoločnosť REBOD SK, a.s. poskytuje klientom komplexné služby. Medzi tie patrí podpora pri udeľovaní stavebného povolenia, kompletizácia projektových dokumentácií alebo spolupráca pri rokovaniach s miestnymi úradmi.

Krátky pohľad do histórie


Mesto Sereď najprv pripravilo Priemyselný park Sereď – Sever s celkovou plochou 41,1 hektárov. V ňom sa od roku 2007 úspešne etablovalo 15 firiem a prácu tu doteraz našlo viac než osemsto ľudí. Vzhľadom na pretrvávajúci dopyt nových záujemcov samospráva vyčlenila na priemyselné využitie aj ďalšiu oblasť. S majiteľom pozemkov na ploche približne 240 hektárov, ktorým je spoločnosť REBOD SK mesto Sereď podpísalo Memorandum a následne aj zmluvu o spolupráci na príprave a rozvoji nového priemyselného parku nazvaného Priemyselná zóna Sereď – Juh.
Projekt je rozdelený na samostatné sektory. V rámci prebiehajúcej prvej fázy je už obsadených 63 hektárov územia a z toho zastavaných 13 hektárov. Medzi prvých významných klientov, ktorí prišli do Priemyselnej zóny Sereď – Juh patrí spoločnosť Lidl Slovensko z nemeckej potravinárskej skupiny. Ďalším strategickým investorom, ktorého park v Seredi prilákal v tomto roku je medzinárodná spoločnosť Mountpark Logistics EU.

Zelené Logistické centrum Lidl Sereď


Spoločnosť Lidl Slovensko si na slávnostné otvorenie svojho nového logistického centra v Priemyselnej zóne Sereď – Juh vybrala posledný februárový tohto roka. Jeho areál s celkovou rozlohou 128 tisíc štvorcových metrov patrí medzi najväčšie, ktoré spoločnosť v Európe postavila. Dbala na to, aby sa pri výstavbe a prevádzke uplatnili najmodernejšie technológie ohľaduplné k životnému prostrediu. V celom komplexe je nainštalované úsporné a ekologické LED osvetlenie. Nechýbajú ani nabíjacie stanice pre perspektívne elektromobily. Chladiarenské zariadenie využívajú environmentálnu zmes na prírodnej báze a teplo získané z chladenia sa využíva na vykurovanie. Ekologickým riešením je aj zadržiavanie dažďovej vody systémom vsakovacích nádrží. Celý komplex oživia sadové úpravy naprojektované na území s rozlohou dva a pol hektára. S ohľadom na tieto prvky Logistické centrum Lidl Sereď získalo najvyšší možný stupeň prestížnej medzinárodnej environmentálnej certifikácie BREEAM, ktorú na Slovensku získalo dosiaľ iba 6 budov.

Nový sereďský projekt Mountpark


Medzinárodná spoločnosť Mountpark Logistics EU je ďalším dôležitým investorom, ktorého v Seredi privítali v tomto roku. V Priemyselnej zóne Sereď – Juh má naplánované skladové a produkčné priestory v celkovej úžitkovej rozlohe 208 tisíc metrov štvorcových. Len samotný výrobný areál zaberie 44,890 m2 z tejto plochy. Začiatok výstavby a rozvoja svojej industriálnej zóny v tejto perspektívnej oblasti si spoločnosť Mountpark Logistics EU naplánovala na druhú polovicu tohto roka, po nevyhnutnej úprave vonkajších inžinierskych sietí a komunikácií. Po ukončení stavby v roku 2017 jej priestor v Priemyselnej zóne Sever – Juh vytvorí potenciál pre približne osemsto pracovných miest. Sereďský park je významný aj preto, že ide o prvú investíciu renomovanej spoločnosti na Slovensku. Mountpark Logistics EU má v oblasti komerčných nehnuteľností viac ako dvestoročné skúsenosti. Spoločnosť zrealizovala množstvo úspešných logistických i retailových projektov vo Veľkej Británii a celej Európe. V oblasti strednej Európy má otvorený projekt v Plzni, na severozápade Českej republiky. Druhý bude práve v Seredi.