PRIEMYSELNÁ ZÓNA SEREĎ - JUH, SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Najlepšie logistické centrá na SlovenskuKritérií, podľa ktorých sa dá hodnotiť úroveň logistických centier, je viac. Pre každého investora je najlepšie také, ktoré najviac vyhovuje jeho individuálnym požiadavkám. Uvádzame 3 logistické centrá, ktoré najlepšie obstoja pri komplexnom hodnotení.

FM Logistic Sereď

Slovenská pobočka FM Logistic bola založená v roku 1999 a odvtedy poskytuje služby významným klientom z rôznych odvetví, akými sú potraviny alebo spotrebný tovar. FM Logistic na Slovensku operuje v rôznych teplotných režimoch a so svojimi 450 zamestnancami sa zameriava na kompletné portfólio služieb, vrátane skladovania a manipulácie, vnútroštátnej i mezinárodnej paletovej a balíkovej prepravy a služieb s pridanou hodnotou (co-manufacturing, co-packing, logistika e-shopu, paletové riadenie, procurement, colné služby). Všetky služby sú koordinované pomocou ich vlastného nástroja Control Tower. Pobočka FM Logistic v Seredi je najväčším co-manufacturingovým centrom v strednej Európe. Výrobky zákazníkov sú zostavované, združované a balené v rôznych typoch balení, rôznymi materiálmi pre rôzne typy technológií, vrátane blisterov, flowpacku atď. Rozsah služieb FM Logistic sa neustále vyvíja v súlade s potrebami zákazníkov, pri zachovaní najvyšších štandardov kvality.

Prologis Park Bratislava – Senec

Prologis Park Bratislava sa nachádza na diaľnici D1 a poskytuje rýchly prístup do Bratislavy (24km) a ostatných metropol strednej a východnej Európy. Súčasťou parku sú aj priľahlé pozemky, ktoré je možné využiť v prípade expanzie. Logistické centrum v Senci ponúka kvalitné skladové priestory, ktoré spĺňajú všetky moderné štandardy a haly najvyššej kvality. Prvky štandardu obsahujú vnútornú výšku 10m, nosnosť podlahy 5 t/m2, ESFR splinker systém, vykurovanie, nakladacie rampy a drive-in doors. Flexibilné kancelárske jednotky a spoločné priestory vrátane sociálnych zariadení. Park je oplotený a monitorovaný strážnou službou 24/7.

Logistické centrum Lidl Sereď

Logistické centrum Lidl Slovenská republika nie je len najmodernejším, ale aj najekologickejším centrom na Slovensku. Nachádza sa v Priemyselnej zóne Sereď – Juh, pričom jeho lokalita bola starostlivo vybraná z hľadiska dobrej dopravnej dostupnosti a efektívneho umiestnenia vzhľadom na už existujúce veľkosklady a predajne obchodného reťazca. Jeho celková rozloha je 128 000 m2, z toho viac ako tretinu predstavuje zastavaná plocha veľkoskladu a administratívnej budovy. Ide o jeden z najväčších, najmodernejších a najekologickejších komplexov, ktoré Lidl v Európe postavil. Sadové úpravy v areáli majú takmer 2,5 ha, ide o rozlohu asi pätnástich hokejových ihrísk. V celej budove je inštalované úsporné LED osvetlenie, chladiarenské zariadenia využívajú environmentálne zodpovednú zmes na prírodnej báze, teplo získané z chladenia sa využíva spätne na vykurovanie, na pozemku sa nachádzajú vsakovacie nádrže zadržiavajúce dažďovú vodu a tiež nabíjacie stanice pre elektromobily. Vďaka týmto technológiám získal veľkosklad Lidl v Seredi vôbec ako prvá budova na Slovensku a 14. na svete najvyšší stupeň medzinárodnej certifikácie BREEAM.