PRIEMYSELNÁ ZÓNA SEREĎ - JUH, SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Hala Amazonu prekoná distribučné centrá reťazcov

20.04.2017
Zdroj: Trend str. 49 Trend plus - Logistika a Transport - Logistické nehnuteľnostiNové seredské centrum internetového obchodníka Amazon vyrastie na ploche vyše ôsmich futbalových ihrísk.

S viac ako 60-tisíc štvorcovými metrami prekoná zhruba trikrát rozlohu typickej logistickej haly dokončenej na Slovensku v minulom roku. Porovnateľné projekty majú tiež obchodné reťazce Lidl a Tesco. Nemecký Lidl sprevádzkoval pred dvomi rokmi v Seredi už tretie distribučné centrum na trhu. Plocha skladovej haly a administratívnej budovy siaha na 52-tisíc m2. Najväčší domáci maloobchodník Tesco Stores SR stavia ešte o niečo väčší kolos. Distribučné centrum v Prologis Parku Galanta-Gáň počíta s plochou 55-tisíc štvorcov. Veľký expedičný sklad pribudol vlani pri Dubnici nad Váhom pre výrobcu pneumatík Continental s celkovou plochou takmer 70-tisíc m2. V oveľa väčších priestoroch majú rozložený svoj stan automobilky. Fabrika Jaguar Land Rover pri Nitre bude pozostávať z troch hál na ploche vyše 350-tisíc m2.
Bratislavský závod Volkswagenu buduje novú montážnu halu na ploche 84-tisíc štvorcov. Podľa údajov poradenskej spoločnosti CBRE Slovensko logistickí a priemyselní operátori vlani dokončili jedenásť hál s celkovou výmerou takmer štvrť milióna štvorcových metrov.