PRIEMYSELNÁ ZÓNA SEREĎ - JUH, SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Do Priemyselnej zóny Sereď – Juh prichádza Mountpark Logistics EUV Priemyselnej zóne Sereď – Juh začne v roku 2015 s výstavbou ďalší významný investor. Medzinárodná spoločnosť Mountpark Logistics EU na celkovej rozlohe 208 000 m2 plánuje vybudovať skladové a výrobné priestory a vytvoriť po ukončení stavby v roku 2017 približne 800 pracovných miest.

Mountpark Logistics EU začína s výstavbou a rozvojom logistických pozemkov PZSJ v apríli 2016, po úprave vonkajších inžinierskych sietí a komunikácií. Celková úžitková plocha logistických priestorov bude približne 208 000 m2, z toho výrobným priestorom bude vyhradených 44 890 m2. Mountpark Logistics EU zvolil ideálnu polohu pre svoje haly kvôli priamemu napojeniu na rýchlostnú komunikáciu R1 a strategickej lokalite polohe medzi Bratislavou, Trnavou, kde je postavený automobilový závod PSA PEUGEOT CITROËN, ako aj Nitrou s lokalitou spoločnosti Jaguar Land Rover. Podľa projektovej dokumentácie bude po dokončení v prvej polovici roku 2017 vytvorených asi 800 pracovných miest.

Mountpark Logistics EU je spoločnosťou s viac ako 200-ročnými skúsenosťami v oblasti komerčných nehnuteľností. Má za sebou množstvo úspešných logistických i retailových projektov vo Veľkej Británii a celej Európe. Priemyselná zóna Sereď – Juh sa jej príchodom znovu rozrastá. „Vzhľadom k blízkosti okolitých štátov – Rakúska, Maďarska, ČR a Poľska, dobrej vybavenosti zóny a rastúcemu vzdelaniu kvalifikovaných pracovníkov sa zo Serede stala jedna z najatraktívnejších lokalít pre stredoeurópskych investorov,“ dodáva Juraj Juritka, investičný riaditeľ spoločnosti REBOD SK, a.s., ktorá je majiteľom pozemkov PZSJ.