PRIEMYSELNÁ ZÓNA SEREĎ - JUH, SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Ďalší investor príde do Serede

18.03.2016
Zdroj: Rádio Regina, Dátum vydania: 18.3.2016, Rubrika / relácia: 12:00 Žurnál Rádia Regina správa 1Sereď má po spoločnosti Lidl ďalšieho významného investora, medzinárodná spoločnosť Mountpark Logistics chce v priemyselnej zóne Sereď juh vybudovať skladové a výrobné priestory.

Marína DEBNÁROVÁ, moderátorka

--------------------

Sereď má po spoločnosti Lidl ďalšieho významného investora, medzinárodná spoločnosť Mountpark Logistics chce v priemyselnej zóne Sereď juh vybudovať skladové a výrobné priestory. Zamestnať by sa tak mohlo okolo 800 ľudí, priame napojenie na rýchlostnú komunikáciu R1 a strategická poloha medzi Bratislavou, Trnavou a Nitrou by podľa odborníkov mohla prilákať aj ďalšie firmy.

Martina GABČOVÁ, redaktorka

--------------------

Vstup do sereďského parku je prvou investíciou spoločnosti Mountpark Logistics u nás, zaoberá sa skladovaním, logistikou a ľahkou montážnou výrobou. V 1. fáze má postaviť haly na rozlohe 28 hektárov, v 2. časti zaberie ďalších 20 hektárov, investor plánuje vytvoriť niekoľko stoviek pracovných miest. Juraj Juritka zo spoločnosti Rebod, ktorá vlastní pozemky v zóne.

Juraj JURITKA, zástupca spoločnosti Rebod

--------------------

Podľa využitia hál táto spoločnosť tam môže zamestnať až do 800 ľudí. Nakoľko je predpoklad, že výstavba bude prebiehať v 2. polovici roka 2016 a v 1. polovici roka 2017 s náborom by mohli začínať v roku 2017.

Martina GABČOVÁ, redaktorka

--------------------

V strednej Európe pôsobí spoločnosť okrem Serede ešte v Plzni, na galantskom úrade práce majú 885 voľných pracovných miest. Ide najmä o pozície operátor výroby, vodič vysokozdvižného vozíka či pracovník bezpečnostnej služby, pokračuje Iveta Višvardová.

Iveta VIŠVARDOVÁ, ÚPSVaR Sereď

--------------------

Úrad práce eviduje 2853 uchádzačov o zamestnanie s mierou evidovanej nezamestnanosti 4,79 %.

Martina GABČOVÁ, redaktorka

--------------------

240-hektárová priemyselná zóna Sereď juh je zatiaľ u nás najväčšia, noví investori môžu byť podľa primátora mesta Martina Tomčányiho silným impulzom.

 

Martin TOMČÁNYI, primátor mesta Sereď

--------------------

Je to otázka nielen zamestnanosti, ale celkového rozvoja regiónu. Samozrejme, že aj rozvoja mesta, pre mesto je to príjem v podobe daní z nehnuteľnosti.

Martina GABČOVÁ, redaktorka

--------------------

O priemyselnú zónu sa zaujímal aj najväčší nemecký oceliarsky a technologický podnik Thyssenkrupp či jeden z popredných výrobcov pneumatík v Indii. Tamojší park môže byť lukratívny pre investorov nielen pre strategickú polohu, hovorkyňa ministerstva hospodárstva Miriam Žiaková.

Miriam ŽIAKOVÁ, hovorkyňa Ministerstva hospodárstva SR

--------------------

V súčasnosti je v tejto lokalite vybudovaná technická infraštruktúra s dopravným napojením na R1 cez cestu 1/62 a inžinierske siete.

Martina GABČOVÁ, redaktorka

--------------------

Priemyselná zóna Sereď juh nadväzuje na asi 41-hektárový priemyselný park mesta Sereď sever, kde pôsobí 14 firiem a zamestnaných je asi 850 ľudí. Martina Gabčová, RTVS.