PRIEMYSELNÁ ZÓNA SEREĎ - JUH, SLOVENSKÁ REPUBLIKA

AUDIO: Do priemyselnej zóny Sereď Juh prichádza Mountpark Logistics

17.03.2016
Zdroj: Rádio Regina, Dátum vydania: 17.3.2016, Rubrika / relácia: 17:00 Žurnál Rádia Regina, Správa 5Po spoločnosti Lidl mieri do Serede ďalší významný investor. Medzinárodná spoločnosť Mountpark Logistics chce v Priemyselnej zóne Sereď Juh vybudovať skladové a výrobné priestory.

Ondrej HOLIČ, redaktor

--------------------

Po spoločnosti Lidl mieri do Serede ďalší významný investor. Medzinárodná spoločnosť Mountpark Logistics chce v Priemyselnej zóne Sereď Juh vybudovať skladové a výrobné priestory. Firma sa zaoberá skladovaním, logistikou a ľahkou montážnou výrobou. V prvej fáze má postaviť haly na ploche 28 hektárov, v druhej časti zaberie ďalších 20 hektárov. Juraj Juritka zo spoločnosti Rebod, ktorá vlastní pozemky v zóne.

Juraj JURITKA, spoločnosť Rebod

--------------------

Spoločnosť Mountpark, ktorá v priebehu tohto roka by si mala získať všetky povolenia výstavbu hál a na prevádzku a v druhej polovici roka by mala začať výstavbu svojich hál. Pre zamestnanosť v regióne to môže mať obrovský význam, nakoľko podľa plochy využitia hál táto spoločnosť tam môže zamestnať až do 800 ľudí.

Ondrej HOLIČ, redaktor

--------------------

Galantský úrad práce ponúka momentálne 885 voľných pracovných miest. Ide najmä o pozície operátor výroby, vodič vysokozdvižného vozíka, alebo pracovník bezpečnostnej služby.

AUDIO: